Jerozolima: stała adoracja w intencji pokoju◊ W Jerozolimie rozpoczęto wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Miejscem modlitwy jest katolicki kościół ormiański przy trzeciej i czwartej stacji Drogi Krzyżowej. Uroczyście zainstalowano tam 25 marca powstały w Polsce Tryptyk Jerozolimski. Eucharystii przewodniczył abp Antonio Franco, nuncjusz w Izraelu. Koncelebrowali m.in. łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal i bp Zygmunt Zimowski, delegat episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji.

Ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z monstrancją został wykonany w pracowni gdańskiego artysty
Mariusza Drapikowskiego ( na zdjęciu z naszą s.Cecylią) z inicjatywy stowarzyszenia „Wspólnota Królowej Pokoju”. Zamknięty tryptyk przedstawia ziemską Jerozolimę, w której centrum jest plan Grobu Bożego z postacią Chrystusa ukrzyżowanego. Po jego prawej stronie ukazany jest sługa Boży Jan Paweł II sprawujący Eucharystię. Otwarty tryptyk ukazuje „Niebiańskie Jeruzalem”. W centralnej części umieszczona jest monstrancja wyobrażająca postać Maryi tulącej swojego Syna. Kształt monstrancji przywołuje ikonę Jasnogórskiej Matki, lecz zamiast Dzieciątka jest miejsce na hostię – żywego Chrystusa.

Po uroczystej Eucharystii Najświętszy Sakrament został procesyjnie przeniesiony do kaplicy tryptyku, gdzie została zainaugurowana wieczysta adoracja i modlitwa o pokój w Jerozolimie i na całym świecie. Podczas uroczystości podziękowano artystom i ofiarodawcom. Powitano również
trzy siostry ze zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza, które będą odpowiedzialne za organizowanie stałej adoracji przy współpracy z wolontariuszami z całego świata.

J. Kraj OFM, Betlejem


Komentarze

  1. Oczywiście te trzy siostry to s.Cecylia, s.Nirmala no i w tamtym momencie s.Maksymiliana. Ja jeszcze w Polsce...

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślałem, że to siostra ma dar bilokacji. Jest w Jerozolimie i w Stolicy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bracie, a od kiedy to my jesteśmy na "siostra"?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz