Ksiądz w sieci


Rzeczpospolita/jad

Joanna Roczyńska z Gdańska wraz z mężem i grupą księży ze Szkoły Nowej Ewangelizacji założyła portal www.kaplani.com.pl, którego zadaniem jest pisanie o duchowieństwie w sposób odpowiedzialny, odważny i przede wszystkim prawdziwy – czytamy w "Rzeczypospolitej".

Jak wyjaśnia „Rzeczypospolitej” Joanna Roczyńska, anonimowe wpisy na forach dowodzą, jak niewiele wiedzą o Kościele ich autorzy. Dodaje, że anonimowo bardzo łatwo pisać nawet krzywdzące rzeczy na temat duchownych. 

J. Roczyńska, która na co dzień wykłada język migowy w gdańskiej Akademii Medycznej, przekonuje, że jeśli księża przeżywają problemy, to wierni – zamiast o nich plotkować – powinni się raczej modlić za tych kapłanów. 

Portal www.kaplani.com.pl daje możliwość objęcia modlitwą księży. Strona dzieli się bowiem na dwie części – strefy: modlitwy i myśli. W strefie modlitwy umieszczane są prośby o modlitwę za księży, którzy jej szczególnie potrzebują. Chociaż w Kościele istnieją wspólnoty czy zakony, których szczególnym zadaniem jest modlitwa za kapłanów, to jednak gdańska inicjatywa dzielenia się intencjami modlitewnymi przez Internet jest nowością. 

Strefa myśli ma inspirować księży w ich codziennej posłudze. Kapłani tworzą ją sami. Umieszczają tu komentarze do Ewangelii, świadectwa, artykuły czy recenzje wartościowych książek. 
Planowane jest jeszcze utworzenie strefy wzajemnej pomocy – wyjaśnił „Rzeczypospolitej” ks. Jacek Socha, jeden z twórców portalu. 

Komentarze