Urodziny Maryi - imieniny Sióstr
NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH SIÓSTR UCZENNIC BOSKIEGO MISTRZA !

Pamiętałyśmy na Mszy Św. w Kościele św. Anny
Wzniesiony w stylu romańskim kościół św. Anny powszechnie uważany jest za najpiękniejszy przykład architektury krzyżowców w Jerozolimie.

Jednak jego popularność wśród pielgrzymów wynika bardziej z tradycyjnych wierzeń, że krypta znajduje się na miejscu domu Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny. Obok kościoła rozciągają się imponujące ruiny, które otaczają biblijną sadzawkę Betesda.
Krzyżowcy zbudowali kościół w 1140 r. wraz z przylegającą doń małą kaplicą ze schodami prowadzącymi w dół do sadzawki, przy której Jezus uzdrowił chorego (J5,1-18). Gdy Jerozolimę zdobył Saladyn, kościół został przekształcony w muzułmańską szkołę teologiczną. Nad wejściem do kościoła wciąż widnieje świadcząca o tym inskrypcja. Kolejni władcy pozwolili kościołowi popaść w ruinę i w XVIII w. gruzy i odpadki sięgały dachu. W 1856 r. Turcy osmańscy podarowali kościół Francji w dowód wdzięczności za wsparcie w wojnie krymskiej przeciwko Rosji. Francuzi doprowadzili budynek do porządku.
Kościół słynie nie tylko z pięknych rozwiązań architektonicznych, lecz również ze wspaniałej akustyki. Duża tablica informuje, że do jej sprawdzania należy wykorzystywać hymny.


Komentarze

 1. Kościół przepiękny !!!, szkoda że nie mogę się w nim znaleźć / pomodlić / przynajmniej na razie ale miło mi że poświęcony mojej:) PATRONCE .
  Siostrom w dniu imienin życzę niegasnącej radości , wiary , nadziei i miłości , ech sama też tego bardzo potrzebuję , pragnę .....

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziekuje w imieniu siostr i swoim ;)
  i zapraszam, Jerozolima czeka, i Kosciol sw.Anny na kazda Anne tez!

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsze życzenia i opieki Św. Anny :)
  - bo kto jest najlepszą opiekunką? oczywiście BABCIA !:) Gorąco pozdrawiam ...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz