Pokój - niepokój

A number of clashes between Palestinians and Israeli police at the site have been reported.
Podaję te wiadomości, które znajduję w internecie, bo tak naprawdę nie wiem skąd dowiedzieć się więcej. Nie odczuwa się aż tak bardzo tej sytuacji, choć dziś nie było Drogi Krzyżowej ze względu na bezpieczeństwo. Natomiast w niedzielę zdarzyło mi się, że idąc do Kościoła musiałam się wrócić do domu, bo nagle na ulicy zaczął się jakiś chaos, ludzie uciekali w przeciwnym kierunku niż ja szłam, więc wycofałam się i ja. 
Nie wiem co pokazuje telewizja na świecie, co się mówi. Jednak spokojnie nie jest, ale doraźnego niebezpieczeństwa się tu, u nas, się nie zauważa.

JERUSALEM(CNN) -- Dozens of people were injured during clashes Friday between Israeli police and Palestinian youths in east Jerusalem at one of the city's holiest sites.
The incident occurred at and around the Al Aqsa mosque, a Jerusalem police spokesman said. Palestinian youths were throwing rocks and injured three officers, the spokesman said.
Officers responded by spraying tear gas and shooting rubber bullets at the protesters, police said.
Shadee al-Jaberi, a doctor who came to the scene, said he saw 60 people injured in the melee. Fifteen of them suffered serious head injuries.
This was at least the second time this week clashes had erupted around the compound known to Jews as the Temple Mount and to Muslims as Haram Al-Sharif.
In October, clashes between Palestinians and Israeli police at the site led to the arrest of dozens of Palestinians.

Kilkadziesiąt osób rannych w świętym mieście


We wschodniej Jerozolimie wybuchły gwałtowne starcia między policjantami i Palestyńczykami. Według świadków, kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia. 

Początkowo do starć z palestyńskimi manifestantami skandującymi hasła islamskie doszło na 
Wzgórzu Świątynnym, w świętym miejscu islamu, po piątkowej modlitwie. Potem zamieszki przeniosły się na uliczki dzielnicy muzułmańskiej starego miasta. Informowano także o sporadycznych starciach we wschodniej części Jerozolimy - zamieszkanej głównie przez muzułmanów.

- Hospitalizowano 5 policjantów, a kilkunastu opatrzono na miejscu - powiedział rzecznik policji. 

Komentarze