Polska żałoba w Jerozolimie


W środę o g. 16.00 Kustosz Ziemi św. celebrował uroczystą Eucharystię ku pamięci wszystkich którzy zginęli w katastrofie samolotu w sobotę nad Smoleńskiem.
Uczestniczył w niej także Patriarcha Łaciński, Fouad Twal, Ambasador Polski, konsul, i wielu, wielu polaków, ale także wielu ojców franciszkanów, i sióstr z różnych wspólnot. Było to bardzo piękne doświadczenie solidarności z nami Polakami tu w Jerozolimie.

Komentarze

 1. z punktu widzenia wierzącego można ofiarom zazdrościć tej gigantycznej światowej modlitwy
  jest nadzieja i jest Miłosierdzie Boże :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak sobie mysle o osobach, ktore teraz boja sie latac...Naprawde,zawsze jest tajemnica sposob w jaki czlowiek umiera, i chyba czesto boimy sie smierci bo widzimy ja zawsze od zewnatrz,tzn. jakbysmy po naszej smierci mieli przezywac ten bol, ktorego dla nas juz nie bedzie przeciez.Bedzie udzialem naszych bliskich,ale jest zawsze okazja do zweryfikowania wlasnego zycia w obliczu smierci osob nam bliskich.Nie mozna powiedziec, ze dobrze sie stalo,ale wiele dobra mozna wyprowadzic z tego wydarzenia - dla wszystkich, i tych ktorzy zgineli, i tych ktorzy pozostali. Mozna - a jak czlowiek wybierze, to juz od niego zalezy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcia z uprzejmości TTZ(Warszawa) i Pani Fotograf Kustodii Ziemi Św.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz