Poszukiwany KAPŁAN!

Ale nie jeden! W Jerozolimie brak kapłanów-spowiedników....W ostatnich dniach kilka wydarzeń pokazało mi, że nie tylko pielgrzymi, ale i "tutejsi"nie mają czasem gdzie pójść do spowiedzi (celowo nie piszę skorzystać z Sakr. Pojednania). Wiadomo, jest wielu księży w Jerozolimie. Różnych narodowości. I można się z nimi umówić. No właśnie. I z tym umawianiem często jest problem. Brakuje takiego miejsca gdzie każdy by wiedział, że PRAWIE o każdej porze dnia może znaleźć możliwość spowiedzi. Coś takiego jak nasza Adoracja. Już wiele osób wie, że od 8.00 rano do 20.00 jest wystawiony Najśw. Sakrament. A potrzeba takiego miejsca jak Wieczernik Jasnogórski, gdzie można znaleźć wielu kapłanów "czuwających". Tak, wiem, to nie jest łatwe. Śmiem twierdzić, że jest to jeden z Sakramentów jakoś najbardziej zaniedbanych w gorliwości kapłańskiej, ale mam świadomość, że gdzie jak gdzie, ale tu tego naprawdę potrzeba. Jest niby taka możliwość w Bazylice Zmartwychwstania, ale jak życie pokazuje, nie jest to stała możliwość.
I przyszła myśl, żeby stworzyć jakby pewną gałąź wolontariatu Adoracyjnego, która angażowałaby kapłanów. Jako, że mamy już zgłoszonych kapłanów na wolontariat, myślę, że jest możliwość takiej inicjatywy. Oczywiście wszystko potem zweryfikuje rzeczywistość. Ale poszukiwania są, i to nie tylko spośród kapłanów polskich, ale z całego świata!!!

Komentarze

 1. widzę siostra, że pomimo trudnych warunków tam nie marnujesz i czasu i swoich możliwości... oby tak dalej i pięknego świętowania w najbliższą niedzielę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Potrzeba stwarza pomysły! Dzieki Iwo, i nazwajem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj! U nas jest odwrotnie, okazja do spowiedzi jest, ale ludzie nie chcą się spowiadać. Zatracili poczucie własnej grzeszności. Oczywiście nie wszyscy, ale jest to zauważalna tendencja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam do nas w taki razie!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Eh! Trzy lata temu byłam już spakowana, ale trasa zmieniła się w ostatniej chwili i pojechałam na pogrzeb Mamy. Może kiedyś, kto wie? Pozdrawiam Siostrę serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczęść Boże! Siostro gdzie i kiedy w Jerozolimie można się wyspowiadać po polsku? Jesteśmy niedaleko, w Emaus Nikopolis we Wspólnocie Błogosławieństw- mamy możliwość spowiedzi ale tylko po angielsku... Sama siostra rozumie. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepraszam,ale dopiero teraz otworzylam komputer po 5 dniach przerwy. Nie wiem jaka wspolnota moze byc najblizej was. Ale na pewno w Jerozolimie w Bazylice Bozego Grobu, i w innych miejscach w Jerozolimie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz